NL | GR | EN

Disciplines

Outdoor
60M
600M
50000M
Thijmen van der Loop, Wieven
Uurloop
80M
800M
Jaap Gerben Vellinga, Ineke van Koldam
Zevenkamp
Vitalis meerkamp
100M
Christopher Williamson, Noa Dhoré
1000M
Gewichtwerpen
4x60M
100M Horden
Kerels, Nikki Tahapary
1500M
Jaap Gerben Vellinga, Silke Jonkman
Kogelslingeren
Fynn van Buuren, Ilse Rietberg
4x100M
ST, RB, KH, JH, IB, YG, EM, AN
110M Horden
Robbin Blaauw, Wieven
Beermile
Thijmen van der Loop, Anja Bekema
Discuswerpen
Alex Wildeboer, Mathilde Spitzen
4x200M
JS, SB, RJ, WD, BM, SS, ND, RL
150M
1Mijl (1609M)
Kogelstoten
Daan Slotboom, Ilse Rietberg
Zweedse Estafette
JG, JV, KH, TK, AN, ND, YG, IB
200M Horden
2000M Steeple
Fabian ten Kate, Silke Jonkman
Hinkstapsprong
Andrej Sarnatskiy, Nikki Tahapary
Olympische Estafette
BK, JG, JV, WD, SJ, IB, RL, YG
200M
Christopher Williamson, Eva Mollema
2000M
Verspringen
Jaap-Peter van Berkel, Vera Kooiman
4x400M
SG, EM, EV, WO, ND, AN, IB, RL
300M Horden
3000M Steeple
Marco Glastra, Silke Jonkman
Polsstokhoogspringen
Erwan Vaujany, Anja Bekema
4x600M
Kerels, AB, EJ, SJ, EB
300M
3000M
Erik Niemeijer, Ineke van Koldam
Speerwerpen
Cas de Jongh, Nienke Assink
4x800M
SU, AV, NN, BK, EB, SJ, IA, LB
400M Horden
Robbin Blaauw, Mareike Heinzen
5000M
Marco Glastra, Lianne van de Belt
Hoogspringen
Tieme Klinkers, Yara Gast
4x1500M
EH, AV, BK, RT, Wieven
400M
Koen Huits, Ilona Bosma
10000M
Marco Glastra, An Bennema
Tienkamp

Indoor
30M
20 Verdiepingen traplopen
Verspringen
Jaap-Peter van Berkel, Nikki Tahapary
4x200M
AS, ST, KH, CJ, AW, LV, EW, JA
40M
200M
Christopher Williamson, Eva Mollema
Polsstokhoogspringen
Erwan Vaujany, Anja Bekema
Zweedse Estafette
WO, WD, HJ, RK, IB, SJ, ND, AN
10 Verdiepingen traplopen
400M
Koen Huits, Eva Mollema
Hoogspringen
Tieme Klinkers, Yara Gast
Olympische Estafette
EM, MH, TZ, KH, RL, IR, YS, IS
50M
800M
Jaap Gerben Vellinga, Olga Muller
Sprintmeerkamp
4x400M
EM, RK, JS, RW, AN, IB, EB, SJ
50M Horden
1500M
Jaap Gerben Vellinga, Ellen Jansen
Kogelstoten
Daan Slotboom, Ilse Rietberg
60M
Christopher Williamson, Anniek Nijhof
3000M
Marco Glastra, Silke Jonkman
2x10 Verdiepingen traplopen
60M Horden
Wouter de Does, Nikki Tahapary
Hinkstapsprong
Andrej Sarnatskiy, Yvon Schreuder
4x5 Verdiepingen traplopen

Weg
1Mijl (1609M)
5,6KM
8,4KM
11,9KM
2,5KM
5,8KM
8,5KM
12KM
2,6KM
5,9KM
8,6KM
12,3KM
3KM
6KM
8,7KM
12,4KM
3,2KM
6,1KM
8,9KM
12,6KM
2Mijl (3218M)
6,2KM
9KM
8Mijl (12872M)
3,3KM
6,3KM
9,1KM
13KM
3,4KM
6,4KM
9,2KM
14KM
3,5KM
4Mijl (6436M)
Zac Freudenburg, Ineke van Koldam
9,3KM
14,5KM
3,6KM
6,5KM
9,4KM
15KM
Zac Freudenburg, An Bennema
3,7KM
6,6KM
9,5KM
15,6KM
3,8KM
6,7KM
9,6KM
10Mijl (16090M)
Zac Freudenburg, An Bennema
4KM
6,8KM
9,9KM
16,1KM
2,5Mijl (4023M)
7KM
10KM
Zac Freudenburg, Lianne van de Belt
18,5KM
4,2KM
7,1KM
10,1KM
20KM
Edwin Slijkhuis, Christina Draijer
4,3KM
7,2KM
10,5KM
20,8KM
4,5KM
7,3KM
Kwart Marathon
Maarten Zeegers, An Bennema
Halve Marathon
Zac Freudenburg, Yara Stunnenberg
4,7KM
7,4KM
10,6KM
21,1KM
4,8KM
7,5KM
10,7KM
22,2KM
4,9KM
7,6KM
10,8KM
25KM
5KM
Thijmen van der Loop, Lianne van de Belt
7,7KM
6Zeemijl (11112M)
30KM
Fabian ten Kate, Wieven
5,1KM
7,8KM
11,2KM
32KM
5,2KM
7,9KM
11,3KM
Marathon
Fabian ten Kate, Larissa Mars
5,3KM
8KM
11,4KM
100KM
Thijmen van der Loop, Wieven
5,4KM
5Mijl (8045M)
11,5KM
Ekiden
TK, MH, PS, FL, MD, IR, FB, RL, YS, IA
5,5KM
8,1KM
11,7KM
10x10KM
3Zeemijl (5556M)
8,2KM
11,8KM

Cross
1KM
4,3KM
7KM
10KM
1,1KM
4,4KM
7,2KM
10,2KM
1,4KM
4,5KM
7,3KM
10,4KM
2KM
4,6KM
7,4KM
10,8KM
2,1KM
4,9KM
7,5KM
10,9KM
2,2KM
5KM
7,6KM
11KM
2,5KM
5,1KM
7,8KM
11,7KM
2,6KM
5,2KM
8KM
12KM
2,7KM
5,4KM
8,1KM
12,1KM
2,8KM
5,5KM
8,2KM
12,4KM
2,9KM
5,6KM
8,4KM
12,8KM
3KM
5,8KM
8,5KM
16,3KM
3,2KM
6KM
8,8KM
18KM
3,3KM
6,1KM
8,9KM
20KM
3,4KM
6,2KM
9KM
26KM
3,6KM
6,4KM
9,2KM
30KM
3,8KM
6,6KM
9,3KM
50KM
4KM
6,7KM
9,4KM
4,1KM
6,8KM
9,5KM
4,2KM
6,9KM
9,8KM